BAY TERZİ
.
.
BayTerzi ısmarlama dikim atölyesi Zekeriya Vural

Zekeriya Vural / BayTerzi hakkında…

Mesleğe 1970’li yıllarda ortaokul öğrencisiyken okul harçlığımı çıkarmak için terzi çırağı olarak başladım. Lise yıllarında takım elbise, ceket, pantolon, yelek dikebilen kalfa olmuştum. Üniversiteye gece devam ederek gündüz terzilik mesleğini sürdürdüm. 1977’de ilk atölyemi açtım. 1982’de öğretmenliğe başladım. Bir yandan öğretmenliğe devam ederken diğer yandan mesleği sürdürdüm.

1987 yılında öğretmenlikten ayrılarak giyim sektöründe ihracat yapan bir firmada imalat müdürü olarak çalıştım. Bu firmada moda-tasarım, stilistlik, modelistlik ve model hazırlama konularında deneyim kazandım. 1990 yılında öğretmenliğe tekrar geri dönüş yaptım. 70’li yıllarda terzilik / özel dikim, 80’li yıllarda hazır giyim / konfeksiyon’dan edindiğim bilgi birikimimi sentezleyerek Haute Couture(kişiye özel dikim) de yüksek kalite standartlarını uygulamaya başladım.

ısmarlama dikim kumaş seçimi

Terzilik Mesleğinde 47 Yıllık Tecrübe

1999-2009 yılları arasında İstanbul Beyoğlu Terzilik Meslek Lisesi‘nde müdür yardımcısı ve öğretmen olarak görev aldım. Bu okul Atatürk tarafından 1928 yılında kurulmuş olup giyim konusunda Türkiye’nin alt yapısını oluşturmuş ve özel dikim alanında birçok ünlü modacı ve terziler yetiştirmiştir. Beyoğlu Terzilik Meslek Lisesi’nden emekli olduktan sonra bir müddet İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü’nde giyim dersi verdim.

Halen BayTerzi markamızla İstanbul’da ısmarlamanın merkezleri olan Bahçekapı’dan Beyoğlu’na uzanan atölyelerimizde; “iğnesinden kan damlayan” kalfa ve ustalarımızın elinden çıkan özel dikim takım elbise, ceket, pantolon, gömlek, palto ve smokinlerle; siz değerli müşterilerimize şıklık ve konforu bir arada sunmaktan gurur duyuyoruz.

ısmarlama dikim kumaş seçimi